Kontakt

Kontakta oss

Metallvägen 20 , 43533 Mölnlycke.

0046 31 97 79 40

www.essmed.se 

Order: order@essmed.se

Service: service@essmed.se

Övriga frågor: info@essmed.se

Stefan Helgeson

CEO

stefan.helgeson@essmed.se

Eva Otterstedt

Ekonomi och kundservice

eva.otterstedt@essmed.se

Försäljning

Anders Höök

Försäljning Södra / Västra Sverige

Anders.hook@essmed.se

Service

Bjarne Lillemo

Teknisk Service

bjarne.lillemo@essmed.se

Jörgen Johansson

Teknisk service

jorgen.johansson@essmed.se

Martin Janson

Lager och logistik

martin.janson@essmed.se

Quantel Medical

Quantel Medical har nu förvärvat EssMed AB, som är specialiserade på distribution av högkvalitativ medicinsk utrustning inom oftalmologi. Med detta förvärv avser Quantel Medical att fortsätta stärka marknadsnärvaron av sina produkter.